30 November 2010 @ 07:24 pm
I broke my glass balloon  
* Bardzo wysoki i bardzo sympatyczny pan doktor powiedział, że mam bakteryjne zapalenie gardzła i infekcję zatok. How awesome. Mam jakiś mega antybiotyk, który działą tydzień po zażyciu ostatniej dawki i jest okropnie drogi, ale ma mnie wyleczyć. Pan doktor nie lubi dawać antybbiotyków, ale przestraszył się mojego gardła i powiedział, że niestety jest potrzebny. Poza tym głowa boli mnie od zatok jak cholera i ja już naprawdę nie chcę być chora.

(Wniosek: gdybym była wampirem, nie chorowałabym na zapalenie gardła. Damon, gdzie jesteś?!)

* Od września zeszłego roku wada wzroku mi się nie zwiększyła. Aga i Natalia mają soczewki, a ja nadal nie wyobrażam sobie ściągania soczewki z oka. Brrr.

* Marysia planuje ślub dla Artura, Merlina i Gwaina. Powiedziała, że kiedyś shippowała Merlin/Morgana, ale od kiedy Morgause popsuła Morganę, uważa, że jednak przeznaczeniem Merlina jest Artur. A Gwain musi być z nimi, bo w końcu Odwaga, Magia i Siła muszą trzymać się razem. Zaraz potem zabrała się za planowanie ślubu.

(Wniosek: kocham moją siostrę XD)

* Mam szczery zamiar chodzenia na roraty do dominikanów. Naprawdę! Uwielbiam roraty u dominikanów, nawet jeśli trzeba na nie bardzo wcześnie wstawać. Niestety, jestem chora i powinnam wcale nie wychodzić z domu (ekhm ekhm), więc roraty muszą jednak poczekać do czasu aż wyzdrowieję.

* Pan doktor spóźnił się 1,5 godziny, więc nie mogłam iść wczoraj na francuski :(

* Jestem w takim stanie, że mogłabym przełknąć każdego harlequina i jeszcze płakać na romantycznym do bólu zakończeniu.
 
 
music: bones 6x07
mood: sick
place: Poland, Kraków
 
 
( Post a new comment )
[identity profile] substancja.livejournal.com on November 30th, 2010 06:40 pm (UTC)
Jestem tak chora, że mogę Ci tylko powiedzieć APSIK.
(Reply) (Thread) (Link)
bruce's personal assistant: [tvd] caroline/stefan: when all else is[identity profile] juana-a.livejournal.com on November 30th, 2010 06:46 pm (UTC)
*5*

Znaczy, ja już przestałam kichać, ale gardło i głowa mnie zabijają.
(Reply) (Parent) (Link)
[identity profile] lunatics-word.livejournal.com on November 30th, 2010 06:58 pm (UTC)
Twoja młodsza siostra niezmiennie mnie rozbraja.

*hugs* chorowanie :((( a roraty serio, niech poczekają.

I bierz się za plakat XD
(Reply) (Thread) (Link)
bruce's personal assistant: [bsg] agathons: the new life[identity profile] juana-a.livejournal.com on December 1st, 2010 12:18 am (UTC)
Mnie też XD

Chorowanie jest głupie, wolę nie chorować.
(Reply) (Parent) (Link)
[identity profile] orlando-gol.livejournal.com on November 30th, 2010 07:05 pm (UTC)
Od września zeszłego roku wada wzroku mi się nie zwiększyła. Aga i Natalia mają soczewki, a ja nadal nie wyobrażam sobie ściągania soczewki z oka. Brrr.

Nie jest to takie straszne. Na początku oczywiście cały proces trwa większość i wymyślisz takie kombinacje przekleństw, że najtwardsze dresy by mówiły "To już przesada", ale ja bardzo lubie soczewki, bo nie parują (jak to brzmi) i nie ograniczają tak dobrego pola widzenia jak okulary. Sam od zawsze miałem stracha przed tym całym majdanem, ale opłaca się, jeśli nie trzeba mieć jakiś specjalistycznych soczewek.

A ślub *__*
(Reply) (Thread) (Link)
[identity profile] ororcia.livejournal.com on November 30th, 2010 07:14 pm (UTC)
ale ja bardzo lubie soczewki, bo nie parują (jak to brzmi) x) Bo soczewki są aseksualne i są z tego dumne!
(Reply) (Parent) (Link)
[identity profile] pellamerethiel.livejournal.com on November 30th, 2010 11:33 pm (UTC)
Nie wiedziałam, że nosisz soczewki!:D Ja uwielbiam je głównie za to, że nie muszę ich CZYŚCIĆ przed np. każdą wyprawą do kina, zawsze mnie to doprowadzało do szału... XD
(Reply) (Parent) (Link)
bruce's personal assistant: [glee] quinn: why so pretty?[identity profile] juana-a.livejournal.com on December 1st, 2010 12:17 am (UTC)
Nawet nie czytam tego opisu. Brrrr. Na samą myśl ciarki mnie przechodzą.
(Reply) (Parent) (Link)
[identity profile] ororcia.livejournal.com on November 30th, 2010 07:16 pm (UTC)
Ślub \o/ \o/ \o/
Zazdroszczę nie powiększającej się wady wzroku, mi strasznie pogłębia się obecnie astygmetyzm, to nie jest ani przyjemne, ani tanie.

I właśnie kwadrans siedziałam i kichałam na swoje ćwiczenia z francuskiego, tak więc wiesz. Hm, hm.
(Reply) (Thread) (Link)
bruce's personal assistant: [csi: ny] danny: best silencer ever[identity profile] juana-a.livejournal.com on December 1st, 2010 12:16 am (UTC)
Mnie się w ogóle od 6 klasy podstawówki zwiększyła o ćwierćcylindra na jednym oku, a rok temu w ogóle musiałam zmienić szkła na słabsze, bo mi się trochę cofnęła :)
(Reply) (Parent) (Link)
girlupnorth: a:tla: your songs remind me of swimming[personal profile] girlupnorth on November 30th, 2010 07:37 pm (UTC)
*przytul* Omg, wezwałaś lekarza, how awesome *___* Ja się tego rodzaju ludzkiego wystrzegam od kilku ładnych lat... ;D

Marysia jest fantastyczna.

Zdrowiej szybko :)

(Reply) (Thread) (Link)
bruce's personal assistant: [btvs] buffy/willow: best friends[identity profile] juana-a.livejournal.com on November 30th, 2010 07:48 pm (UTC)
Ja też! Zwykle diagnozuję i leczę się sama, chodzę do lekarza tylko wtedy, kiedy bardzo muszę.

Marysia niecały rok temu mówiła, że Arthur/Merlin BLE XD

Taki jest plan :)
(Reply) (Parent) (Link)
[identity profile] magdalith.livejournal.com on November 30th, 2010 09:10 pm (UTC)
Ale do soboty wyzdrowiejesz?
(Reply) (Thread) (Link)
bruce's personal assistant: [ncis] ziva: time after time[identity profile] juana-a.livejournal.com on December 1st, 2010 12:15 am (UTC)
Taki właśnie jest plan.
(Reply) (Parent) (Link)
[identity profile] zielona-wiedzma.livejournal.com on November 30th, 2010 10:36 pm (UTC)
Twoja siostra jest świetna. xD

Ja wyobrażam sobie ściąganie (nie dotyka się wtedy oka chyba?), ale za nic nie wyobrażam sobie wkładania. Noł łej. Ale ja nawet kropelki muszę sposobem. ;) A rzęsa w oku to koszmar. Moja okulistka mówiła, że się da, potem jak zobaczyła, jak odruchowo cofam głowę do każdego badania z łapami, to powiedziała, że miała przypadek chłopaka z bardzo podobnymi reakcjami, który przez 3 czy 4 dni codziennie do niej przychodził, siedział kilka godzin i ona go uczyła zakładania. I że się w końcu nauczył i do tej pory nosi. Ja mam nadzieję, że nie będę musiała nigdy nosić soczewek, chociaż boję się, że moje oczy kiedyś zwariują bardziej i różnica między obiema wadami będzie taka, że nie dam rady nosić okularów. Teraz niby tak mam teoretycznie (każdy okulista dziwi się, że mogę nosić taką różnicę i za każdym razem bierze moje okulary i sprawdza, ile tam faktycznie jest dioptrii, bo nie wierzy na słowo xD), ale na szczęście w praktyce nie muszę sięgać po soczewki.
(Reply) (Thread) (Link)
[identity profile] pellamerethiel.livejournal.com on November 30th, 2010 11:38 pm (UTC)
A jaką masz tę różnicę? :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[identity profile] zielona-wiedzma.livejournal.com on November 30th, 2010 11:52 pm (UTC)
W okularach chyba 3,5, wcześniej nosiłam 3,75, teraz dajemy oczom odpocząć. ;) Gdybym nosiła soczewki, to różnica byłaby większa, a tak to nie można szaleć. ;) Przy soczewkach pewnie też pani doktor zaszalałaby z osiami (ostatnio mi wykryła astygmatyzm :D, ale mam skorygowane tylko to lepsze oko i to też nie całkiem do końca, tylko tyle, na ile pozwalają okulary. :D To bardzo fajnie wyglądało, kiedy lekarka na ostatniej wizycie, po zrobieniu mi wszystkich możliwych badań usiadła za biurkiem, popatrzyła na mnie, wyciągnęła kartkę i na 10 minut się wyłączyła, żeby sobie policzyć czy tam wyrysować, co mi w ogóle może zapisać, żeby cośtam robiło, nie zaszkodziło i żebym mogła to nosić. :D [Teoretycznie nie da się nosić szkieł różniących się od siebie więcej niż 3 dioptrie, nie?. ;)]

Wszystko przez to, że w prawym oku mam b. małą wadę, ostatnio się jeszcze okazało, że moje oczy się w ogóle bardzo różnią od siebie (np. tym różnym astygmatyzmem).

Okuliści, okulary i wady wzroku to dla mnie temat rzeka, Ju, sori za spam.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
bruce's personal assistant: [dw] sally: dear doctor please show[identity profile] juana-a.livejournal.com on December 1st, 2010 12:21 am (UTC)
Rany, skomplikowane XD Ja mam różnicę może 0,5 czy coś takiego.

I też mam nadzieję, że nie będę musiała nosić soczewek. Ale zakładanie jeszcze ok, to z tym bym sobie poradziła. Ale ściąganie? No way.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[identity profile] zielona-wiedzma.livejournal.com on December 1st, 2010 12:52 am (UTC)
To jeszcze nic. :D

Moja koleżanka nosząca soczewki opowiadała mi, że na każdej wizycie okulista wywija jej powiekę, żeby zobaczyć, czy nie ma żadnych podrażnień itd.
(Reply) (Parent) (Link)
[identity profile] pellamerethiel.livejournal.com on November 30th, 2010 11:21 pm (UTC)
* Marysia planuje ślub dla Artura, Merlina i Gwaina. Powiedziała, że kiedyś shippowała Merlin/Morgana, ale od kiedy Morgause popsuła Morganę, uważa, że jednak przeznaczeniem Merlina jest Artur.

\o/

Wykurujesz się do soboty? :(((

(Reply) (Thread) (Link)
bruce's personal assistant: [merlin] arthur/merlin: the legends[identity profile] juana-a.livejournal.com on December 1st, 2010 12:22 am (UTC)
Marysia podskakiwała cały ostatni odcinek z podniecenia. Uwielbiam z nią oglądać Merlina XD

No mam nadzieję. Po coś mam ten mega antybiotyk w końcu.
(Reply) (Parent) (Link)